2:2 u vodenom i nervoznom dvoboju protiv Sloge

Kiša je obilježila i 18. kolo, od sedam predviđenih subotnjih utakmica igralo se samo u Svetom Martinu na Muri, Donjem Kućanu i Čakovcu, dok su četiri utakmice odgođene. Utakmici Sloge i Nedelišća prisustvovalo je stotinjak gledatelja, velikom većinom gostujućih, koji su prkosili neugodnim vremenskim uvjetima. Unatoč gotovo neregularnim stanjem terena odlučeno je da se susret odigra jer su pred jednim od ova dva kluba još dvije polufinalne utakmice Kupa Međimurja u predstojećem razdoblju te nema mnogo slobodnih termina.

Utakmica je započela kaznenim udarcem za Slogu, David Antonović je u 4. minuti uputio loptu u šesnaesterac do koje pokušava doći Ivan Fučko, no malo zakašnjelom reakcijom ruši ga Karlo Kocijan. S 11 metara precizan je bio Siniša Baksa za rano vodstvo domaćina koje nije dugo potrajalo. Već u 8. minuti Nikola Pomper pred vratima Sloge pronalazi Zvonimira Panića koji upošljava Borisa Martinovića, a on silovitim udarcem postiže pogodak za izjednačenje. S 1:1 završilo je 1. poluvrijeme.

A iz prvih 45 minuta bilježimo još dvije prilike, u 17. minuti Dejan Slunjski odlično puca s oko 16 metara, ali lopta odlazi malo preko vratiju. Nekoliko minuta kasnije Baksa je mogao postići svoj drugi pogodak na utakmici, ali udarac iz blizine obranio je Kocijan. Od samog početka bila je prisutna nervoza kod igrača na terenu, a u drugom poluvremenu stanje se u tom segmentu samo pogoršavalo, a u smirivanju situacije svojim odlukama nikako nisu pomogli djelitelji pravde.

U 48. minuti prekršaj nad Danijelom Mesarićem nije okarakteriziran kao dovoljan za kazneni udarac. Od 65. minute Nedelišće igra s igračem manje, crveni karton zaradio je Panić zbog, kako stoji u zapisniku, "namjernog udaranja protivničkog igrača rukama u predjelu prsa", iako se naš igrač nije koristio rukama nego prsima. Ni to nije pomoglo Čakovčanima, naša momčad i dalje je bila dominantna na terenu, ali Sloga je bila ta koja je u završnici susreta iskoristila svoju priliku.

Igrala se 81. minuta kad su domaći stigli do našeg šesnaesterca, pomoćni sudac označava zaleđe igraču Sloge, a glavni sudac dosuđuje prekršaj na rubu kaznenog prostora. Slobodni udarac završio je pogotkom, a strijelac za 2:1 bio je Luka Zoka. Do kraja utakmice Nedelišće uspijeva izjednačiti pogotkom Slunjskog u 88. minuti iz kaznenog udarca za 2:2. Od ostalih prilika još se može izdvojiti pokušaj Gorana Međumurca iz slobodnog udarca kojeg je obranio Matija Mihalković.

Dodatak na izvještaj slijedi u najavi kup utakmice koja se igra u srijedu, no pravu najavu odradili su već sami nogometaši na terenu, bilo je ovo pravo ispitivanje snaga.

Rezultati 18. kola: Polet - Nedeljanec 3:0, Zelengaj - Jalžabet 1:4, Bednja - Pušćine 0:0, Novi Marof - Dinamo 0:0, Plitvica - Međimurec 2:2, odgođeno: Rudar - Mladost Komet, Sloboda - Podravina

NK Sloga - NK Nedelišće 2:2 (1:1)
Igralište: NK Sloga, Čakovec / Gledatelja: 100
Suci: Turk, Čižmešija, Jakovljev; delegat: Panić

Strijelci: 1:0 Baksa 4' (11 m), 1:1 Martinović 8', 2:1 Zoka 81', 2:2 Slunjski 88' (11 m)

Sloga: Mihalković, Obadić, Kolar, Kosalec, Antonović, Fučko, Kovačić (od 54. Gyöfi), Koprivec, Zoka, Caban, Baksa

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec, Pintarić (od 82. Levačić), Brlenić, Filipović, Martinović, Šimunić (od 83. Međumurac), Panić (65'), Slunjski, Mesarić, Pomper